Klink kort specialisten met nog eens 137 miljoen
Minister Ab Klink van VWS kort de vrijgevestigde medisch specialisten met nog eens 137 miljoen euro. Dat heeft hij gisteren in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. De Orde is nu ‘klaar’ met Klink.
Klink komt tot de maatregel op basis van nieuwe gegevens van het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) waaruit blijkt dat de totale overschrijding over 2008 512 miljoen euro bedraagt. De overschrijding is op basis van dezelfde methodiek berekend. Dat het bedrag hoger uitvalt, komt volgens een woordvoerder van Klink voordat nu de gegevens over een langere periode bekend zijn. Het gaat om een structurele taakstelling, die dus ook in de jaren na 2010 zal doorlopen. Klink verwacht dit jaar geen nieuwe gegevens meer van het CVZ. Mocht de mate van de overschrijding over 2008 nogmaals aangepast moeten worden, dan is Klink niet van plan nieuwe maatregelen aan te kondigen.
Onacceptabel
De Orde van Medisch Specialisten is boos en verrast over de brief. De organisatie stelt dat het effect van de maatregelen draconisch zal zijn voor alle specialismen en dat een aantal disciplines onevenredig hard getroffen zal worden. De Orde vindt dat het niet zo kan zijn dat de vrijgevestigde specialisten moeten opdraaien voor de rode cijfers van het ministerie en noemt de maatregel dan ook onacceptabel. De Orde beraadt zich dan ook over te nemen maatregelen. Binnenkort start al een rechtszaak tegen de eerste maatregel van 375 miljoen euro. Wanneer die zaak dient is nog onbekend.
- Bekeken (2644)
- Reacties (5)

