Frankrijk werft Nederlandse artsen
Het Franse departement Nièvre in de Bourgogne zoekt dringend Nederlandse huisartsen, specialisten en andere medici. Voorheen waren het vooral de Scandinavische landen die Nederlandse (huis)artsen aantrokken.
Jan van der Lee, die in Nièvre woont, werft artsen voor het Franse departement en staat met een stand op de Emigratiebeurs die op 7 en 8 maart in Nieuwegein wordt georganiseerd. “In Frankrijk hebben artsen moeite om een geschikte opvolger te vinden. Ik kan zo vijftien huisartsen aan een goedlopende praktijk helpen”, zegt hij.
Het is voor artsen aantrekkelijk om in de Bourgogne te werken. “Je doet
als huisarts op het platteland nog veel zaken zelf en de patiënten behandelen je met respect. Er zijn ook financiële voordelen. De huizenprijzen zijn laag en de eerste zes jaar ben je vrijgesteld van belastingen. Daar komt bij dat huisartsen een premie van 20 procent op hun inkomen krijgen als ze samen met een collega een praktijk vormen.”
Het artsentekort is groot. “Ik ken een situatie waarin een huisarts het eerste jaar de woning en de praktijk gratis kan huren”, verklaart Van der Lee.
Volgens hem kan een huisarts netto tussen de 80.000 en 100.000 euro verdienen in Frankrijk.
Tot nu toe was vooral Scandinavië favoriet. “Terwijl artsen daar minder verdienen en het leven er duurder is.”
- Bekeken (2059)
- Reacties (1)
Gerelateerde Berichten
- Megamaatschapvoorzitter Anco Vahl: 'Er is nooit discussie over geld'
- Erasmus MC kritisch over eigen bedrijfscultuur
- LHV waarschuwt weer voor spooknota’s
- Specialisten vrezen hogere babysterfte in Noordoost-Friesland
- NZa verhoogt honorariumplafond vrijgevestigde specialisten
- Opnamestop Westfriesgasthuis opgeheven
- ‘Acht op de tien zorginstellingen niet klaar voor marktwerking’
- Huisarts mag apotheek van broer in praktijk hebben
- UMCG moet ook vaak baan voor partner zoeken
- NVVC-Connect moet cardiologische zorg op hoger plan brengen
(Advertentie)



