Zes miljoen voor gezondheidscentra in VINEX-wijken
Minister Ab Klink van VWS trekt de komende twee jaar zes miljoen euro uit voor de financiering van gezondheidscentra in VINEX-gebieden. Dit schrijft Klink in een reactie op een motie van SP-Tweede Kamerlid Henk van Gerven.
Opstartfase
Gezondheidscentra kunnen aanspraak maken op de financieringsregeling, als zij eerder gebruik hebben gemaakt van de subidieregeling voor gezondheidscentra in VINEX-wijken. De minister trekt hier per jaar drie miljoen euro voor uit. Centra die zich in 2009 of 2010 in de opstartfase bevinden - de eerste vijf jaar na de start - kunnen subsidie aanvragen voor personeelskosten, huisvesting en automatisering. De voorwaarden zijn dat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) deze kosten niet dekt en het verschil tussen de opbrengsten en praktijkkosten voor subidie in aanmerking komt. De exacte subsidievoorwaarden heeft de minister in een document weergegeven.
Individuele beoordeling
Omdat de voorwaarden op een aantal punten zijn vereenvoudigd, kan het in enkele gevallen voorkomen dat een centrum niet eerder subsidie heeft aangevraagd, maar wel aan de voorwaarden voldoet. De minister wil daarom per geval beoordelen of dit centrum daadwerkelijk in aanmerking komt voor de regeling.
Lange termijnoplossing
Van Gerven verzocht in zijn motie om de publieke regeling voor geïntegreerde eerstelijnscentra in VINEX-gebieden voort te zetten totdat een bevredigende reguliere financiering is geregeld. Reden hiervoor was onder andere dat zorgverzekeraars terughoudend zijn met investeringen, omdat het aantal verzekerden in de wijk nog veelal onduidelijk is. Ook verstrekken banken vaak onvoldoende of tegen hoge rentelasten krediet om de aanloopfase van het centrum gefinancierd te krijgen. De minister is het eens is met een voortzetting van de financiering, totdat een goede lange termijnoplossing is gevonden. Hij vindt dat een gesubsidieerde financieringswijze niet in het zorgstelsel past.
- Bekeken (1246)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- 'Oneerlijk dat student geneeskunde master zelf moet betalen'
- Gebrek aan samenwerking oorzaak falen EPD
- Achmea: 'We gaan niet meer iedere doktersrekening betalen'
- LHV: 'Minister gaat op stoel rechter zitten'
- NVAB: 'Financiering opleiding bedrijfsarts via Opleidingsfonds'
- Rol huisarts bij abortuspil punt van discussie
- Tekort bedrijfsartsen raakt huisartsen
- Petitie Van der Linde veel ondertekend
- Nieuwe website voor eHealth
- Deelname wetenschap- en adviescommissie voortaan openbaar
(Advertentie)







