VWS verspreidt nationale voorraad oseltamivir
Het ministerie van VWS voorziet deze week alle apotheken van oseltamivir uit de nationale voorraad. Het middel wordt gratis verstrekt aan patiënten bij wie Nieuwe Inluenza A (H1N1) is vastgesteld of wordt vermoed en die een recept van de huisarts hebben.
Het gaat om sachets Oseltamivir 75mg. De inhoud van en sachet komt overeen met de inhoud van een capsule. Er is voor Oseltamivir gekozen omdat de apotheker dit middel ook in kinddosering kan samenstellen.VWS beraadt zich nog over de vergoeding van virusremmers van patiënten die hiervoor al hebben betaald bij de apotheek.
Resistentie
Nadat al eerder resistente virusvarianten van Nieuwe Influenza A (H1N1) waren gevonden in de VS, Denemarken, Hong Kong en Canada, heeft een vertegenwoordiger van de Pan American Health Organisation nu een resistente stam bekend gemaakt. Besmettingen met de virusstam zijn gevonden in El Paso en in de buurt van McAllen, Texas. Hoeveel mensen ermee besmet zijn, is niet bekend.
- Bekeken (1991)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- 'Oneerlijk dat student geneeskunde master zelf moet betalen'
- Gebrek aan samenwerking oorzaak falen EPD
- Achmea: 'We gaan niet meer iedere doktersrekening betalen'
- LHV: 'Minister gaat op stoel rechter zitten'
- Tekort bedrijfsartsen raakt huisartsen
- Petitie Van der Linde veel ondertekend
- NVRO bang voor wildgroei centra voor radiotherapie
- Sterke regie bij concentratie van zorg nodig
- Schippers gaat NMa niet terugfluiten
- Prijsconcurrentie in behandelingen uit B-segment geen effect op prijs en kwaliteit
(Advertentie)







