VWS verspreidt nationale voorraad oseltamivir
Het ministerie van VWS voorziet deze week alle apotheken van oseltamivir uit de nationale voorraad. Het middel wordt gratis verstrekt aan patiënten bij wie Nieuwe Inluenza A (H1N1) is vastgesteld of wordt vermoed en die een recept van de huisarts hebben.
Het gaat om sachets Oseltamivir 75mg. De inhoud van en sachet komt overeen met de inhoud van een capsule. Er is voor Oseltamivir gekozen omdat de apotheker dit middel ook in kinddosering kan samenstellen.VWS beraadt zich nog over de vergoeding van virusremmers van patiënten die hiervoor al hebben betaald bij de apotheek.
Resistentie
Nadat al eerder resistente virusvarianten van Nieuwe Influenza A (H1N1) waren gevonden in de VS, Denemarken, Hong Kong en Canada, heeft een vertegenwoordiger van de Pan American Health Organisation nu een resistente stam bekend gemaakt. Besmettingen met de virusstam zijn gevonden in El Paso en in de buurt van McAllen, Texas. Hoeveel mensen ermee besmet zijn, is niet bekend.
- Bekeken (2042)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
- Verplicht eigen risico zorg volgend jaar naar 400 euro
- Akkoord: anderhalf miljard euro bezuinigen in zorg
- KNMG zelf aan de slag
- Kamerleden bezorgd om uitspraken actiegroep Jonge Huisarsten
- Schippers betreurt kosten geflopt VUmc-programma
- ‘Euthanasie gezonde ouderen onuitvoerbaar’
- Kwaliteitsinstituut krijgt middelen om standaarden af te dwingen
- Minister wil medisch specialisten kostenbewuster maken
(Advertentie)



