Geplaatst op 12 november 2009 door: Onbekend | 0 reacties | Reageer

NZa past tarieven huisarts aan

NZa past tarieven huisarts aan

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verlaagt de tarieven voor huisartsen per 1 januari 2010. In totaal wordt door de wijziging 60 miljoen euro bespaard op huisartsenzorg.

De verlaging is het gevolg van een eerder kostenonderzoek van de NZa, waaruit bleek dat huisartsen in 2006 in totaal 366 miljoen euro bovenop het eigen inkomen verdienden. Door tussentijdse veranderingen is deze overschrijding in 2009 nog 172 miljoen euro. Met de herijking wordt 60 miljoen euro hiervan weggenomen. Het resterende bedrag bestaat uit opbrengsten die buiten de reguleerde tarieven om ontstaan. Zo krijgen huisartsen bijvoorbeeld extra opbrengsten uit verrichtingen gericht op innovatie. In het voorjaar van 2010 adviseert de NZa over structurele wijzigingen waarbij rekening wordt gehouden met deze opbrengsten.

Minister Klink van VWS heeft de NZa gevraagd om naast de herijking ook wijzigingen door te voeren in de vergoeding van de praktijkondersteuners. De NZa heeft hierover onder anderen met de LHV gesproken en op basis van deze gesprekken besloten om de wijzigingen een jaar uit te stellen.


Reacties (0)




(Advertentie)