Minder aansluiting op LSP dan verwacht
Eind dit jaar zullen zo’n 560 zorgverleners zijn aangesloten op het Landelijk Schakelpunt en niet de negenhonderd die eerder was verwacht. Volgens het ministerie van VWS komt dit doordat een aantal ict-leveranciers meer tijd nodig heeft om hun systeem te laten voldoen aan de voorwaarden die Nictiz stelt.
Dit blijkt uit de voortgangsrapportage over de invoering van het Landelijke Elektronisch Patiënten Dossier (EPD) zoals die deze week door minister Ab Klink van VWS aan de Tweede Kamer is gestuurd. Eind oktober waren zo’n vierhonderd zorgverleners aangesloten op het LSP, waaronder 10 huisartsendienstenstructuren, 97 huisartsenpraktijken en acht ziekenhuizen. Eind september was bijna 800.000 keer een dossier via het Landelijk EPD geraadpleegd.
UZI-register
Om toegang te krijgen tot het landelijk EPD moeten zorgverleners aangesloten zijn op het LSP. Zorgverleners moeten hiervoor ook een UZI-pas aanvragen. Eind september waren er 13.940 abonnees in het UZI-register. Daarmee hadden 48 procent van de huisartsenpraktijken, 63 procent van de huisartsendienstenstructuren en 82 procent van de apotheken een abonnement. Eind september waren ruim 29.000 UZI-passen uitgegeven. Daarmee zijn in het derde kwartaal zo’n 12 duizend passen uitgegeven door het UZI-register, dat de achterstanden weggewerkt zegt te hebben.
Veiligheid
In de discussie over de veiligheid van het LSP en het landelijk EPD, vroeg de Tweede Kamer om een ‘penetratietest’, waarbij hackers zouden proberen zich toegang te verschaffen tot het LSP. Die test is volgens de minister in juli uitgevoerd. Daarbij zouden geen ‘bevindingen van betekenis’ zijn gedaan. De aanbevelingen zijn volgens het ministerie opgevolgd. Om welke aanbevelingen het gaat, kon de woordvoerder van Klink nog niet zeggen. Ook is een kostenonderzoek gedaan. Geëxtrapoleerd naar de totale zorg die onder de Zorgverzekeringswet en de AWBZ valt, is in 2008 1,7 miljard euro uitgegeven aan investeringen in ICT.
- Bekeken (3077)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Nederlandse ziekenhuizen aan kop met social media
- Waarschuwing voor huisarts
- OMS: 'Uitkomst onderzoek naar inkomens staat al vast'
- Penibele financiële situatie Rode Kruis Ziekenhuis voorlopig voorbij
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Huisarts en GGD werken onvoldoende samen op gebied seksuele gezondheid
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- Megamaatschapvoorzitter Anco Vahl: 'Er is nooit discussie over geld'
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
(Advertentie)



