Stichting Bezorgd overhandigt petitie aan Klink
Stichting Bezorgd bood vandaag een petitie aan minister Klink van VWS aan tegen zijn plan om de omzet van vrijgevestigde medisch specialisten met 12,7 procent te korten. Om de publieke opinie te peilen, werd passanten gevraagd om het gesprek aan te gaan met de drie aanwezige medisch specialisten.
Petitie
“Klink reageerde goed op de petitie”, vertelt initiatiefnemer Milco Linssen van Stichting Bezorgd. “Hij heeft ruim de tijd voor ons genomen, maar zijn stelling over de generieke korting is wel eng.” Na het aanbieden van de petitie stond Stichting Bezorgd met een camper, omgedoopt tot mobiele operatiekamer, op verschillende plaatsen in Den Haag. Willekeurige passanten werden in de camper uitgenodigd, waar zij 30 minuten lang in gesprek konden gaan met drie medisch specialisten. Linssen: “In tegenstelling tot onze verwachtingen blijken mensen zeer goed op de hoogte van de wijze waarop de zorg georganiseerd is. Er kan dus zeker sympathie gewonnen worden bij de burgers.”
Terecht
Cardioloog Marcel Grosfeld uit het Ziekenhuis Bernhoven te Veghel zat in de camper en ging in gesprek met vijf mensen. “Ik heb ze eerst gevraagd naar hun ervaring met medisch specialisten en daar was iedereen positief over. Dat was erg leuk om te horen. Uit de verhalen bleek dat mensen het wel degelijk terecht vinden dat medische specialisten een hoog inkomen verdienen. Ze staan veel reëler tegenover de kwestie dan de media schetsen.”
Standpunt
Terwijl de petitie in de vorm van twee dikke boeken werd aangeboden aan Klink, vraagt Grosfeld hem waarom hij met de bezuinigingen medisch specialisten wil demotiveren. “Daarop had Klink niet zo snel een antwoord. Toch blijft hij erbij dat de korting op het inkomen van medisch specialisten echt noodzakelijk is.” Initiatiefnemer Linssen is bang dat de minister niet snel van dit standpunt af zal wijken. “Daarom zullen we moeten blijven opkomen voor de honoraria van medisch specialisten.”
Publiekscampagne
Stichting Bezorgd begon drie maanden geleden met een petitie op haar website, die inmiddels 2750 sympathisanten heeft. Momenteel is de stichting bezig met een publiekscampagne tegen de korting van 12,7 procent op het inkomen van medisch specialisten.
- Bekeken (2456)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- OMS: 'Uitkomst onderzoek naar inkomens staat al vast'
- Penibele financiële situatie Rode Kruis Ziekenhuis voorlopig voorbij
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Megamaatschapvoorzitter Anco Vahl: 'Er is nooit discussie over geld'
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
- LHV waarschuwt weer voor spooknota’s
- Specialisten in algemene ziekenhuizen vaker in loondienst
- Specialisten vrezen hogere babysterfte in Noordoost-Friesland
- Een op de tien wil geen arts zijn
(Advertentie)



