Procedure uitslag cervixuitstrijkje verandert
De procedure voor het doorgeven van de uitslag van een cervixuitstrijkje wijzigt per 1 januari 2010. De vrouwen krijgen in het vervolg een uitslagbrief van de screeningsorganisatie. De huisarts blijft de uitslag van het pathologielaboratorium ontvangen.
Vier typen uitslagbrieven
De relevante partijen, waaronder het NHG, heben gekozen voor vier typen uitslagbrieven. De eerste is de mededeling dat er geen afwijking is gevonden en de patiënt over vijf jaar weer wordt uitgenodigd. Daarnaast is er een brief die meldt dat het uitstrijkje niet te beoordelen was en de patiënt een afspraak moet maken bij de huisarts. De derde variant is dat er lichte afwijkingen zijn gevonden en de vrouw voor verder onderzoek naar de huisarts moet. De laatste brief meldt dat er afwijkingen zijn gevonden en de patiënt wordt aangeraden zich voor vervolgonderzoek bij de gynaecoloog te melden.
Aanvulling
De verzending van de uitslagbrieven is een aanvulling op de huidge manier van werken en geen vervanging, meldt het NHG. De huisarts blijft gehouden om vrouwen over afwijkingen actief te informeren, als er sprake is van (lichte) afwijkingen. De huisartsen blijven op dezelfde wijze de utislagen ontvangen van het pathalogielaboratorium.
- Bekeken (3357)
- Reacties (1)
Gerelateerde Berichten
- Waarschuwing voor huisarts
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Huisarts en GGD werken onvoldoende samen op gebied seksuele gezondheid
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
- Jaarlijks medicatie bij 65-plussers beoordelen
- LHV waarschuwt weer voor spooknota’s
- Hartfalen geriatrische patiënt soms niet herkend
(Advertentie)



