Huisartsen verdienen flink aan de H1N1-vaccinaties
Een huisarts praktijk verdient tienduizend euro aan de H1N1-vaccinaties. Huisarts Hans van der Linde uit Capelle aan den IJssel vindt het ‘geld over de balk’, zegt hij in dagblad Trouw.
Wereldreis
De Nederlandse huisartsen kregen een bericht van minister Klink van VWS voor hun tomeloze inzet tijdens de H1N1-vaccinatie. Klink betaalt de huisartsen acht euro per injectie. Een huisarts kan met zijn assistente in een uur zo’n 150 personen vaccineren. Van der Linde: “Ik hou er netto een wereldreis aan over.”
Over de balk
Volgens de huisarts is het hoog tijd voor een discussie over het nut van de dubbele vaccinaties. “Er is voor honderden miljoenen euro’s over de bank gegooid. Er zijn voor elke Nederlander vaccinaties gekocht, louter op grond van de theorie dat het virus wel eens gevaarlijk zou kunnen zijn. Maar in het verleden is dat nog nooit gebeurd.”
Op de schop
Huisarts Van der Linde vertelt in Trouw dat er een einde moet komen aan hypes om mensen bang te maken. “Mijn patiënten wilden de injecties omdat zij bang waren.” De huisarts kent geen collega’s die positief waren over de aanpak van minister Klink, ze waren enkel positief over de honorering. Van der Linde is er stellig van overtuigd dat huisartsen zullen protesteren tegen een herhaling van influenza-hypes. “De advisering van Klink moet nodig op de schop.”
- Bekeken (4234)
- Reacties (1)
Gerelateerde Berichten
- Waarschuwing voor huisarts
- OMS: 'Uitkomst onderzoek naar inkomens staat al vast'
- Penibele financiële situatie Rode Kruis Ziekenhuis voorlopig voorbij
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Huisarts en GGD werken onvoldoende samen op gebied seksuele gezondheid
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- Megamaatschapvoorzitter Anco Vahl: 'Er is nooit discussie over geld'
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
(Advertentie)



