Klink mag bezuiniging specialisten doorzetten
Minister Klink van VWS mag de generieke korting van 12,7 procent op de omzet van vrijgevestigde medisch specialisten voorlopig doorzetten. Dat heeft de voorzieningenrechter in Den Haag woensdag geoordeeld.
Volgens de rechter bestaat onvoldoende aanleiding om de korting te verbieden. Hij erkent dat de maatregel fors is, maar de specialisten zouden genoeg financiële ruimte hebben, gelet op de gemiddelde honorariumomzet die volgens de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) 295.000 euro bedraagt. Daarmee zitten de specialisten in de ogen van de rechter ruim boven de 213.000 euro omzet die in 2007 uitgangspunt was voor het normatief uurtarief. Het algemeen belang dient voor te gaan, zo oordeelt de rechter. De Orde kondigde woensdagmiddag bij monde van voorzitter Willem van der Ham acties aan.
De rechter uit wel bedenkingen over het complexe DBC-systeem, waardoor niet precies is vast te stellen hoe hoog de overschrijding precies is. Ook vraagt hij zich af of de mogelijkheid van een gedifferentieerde korting voldoende is onderzocht. Het ministerie gaat uit van een overschrijding van meer dan 500 miljoen euro. VWS baseert zich daarbij op cijfers van het College voor Zorgverzekeringen (CVZ).
- Bekeken (2855)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Tijdelijk geen thuisbevallingen op Goeree-Overflakkee
- Waarschuwing voor huisarts
- OMS: 'Uitkomst onderzoek naar inkomens staat al vast'
- Mogelijke schadeclaim PIP treft ook artsen
- Nieuwe richtlijn voor zorg aan suïcidale patiënten
- Europese richtlijn chronisch hartfalen herzien
- ‘De Friesland riskeert levens baby’s’
- UMCG kampt met legionellabesmetting
- Penibele financiële situatie Rode Kruis Ziekenhuis voorlopig voorbij
- Langere progressievrije overleving bij weke delen tumoren
(Advertentie)



