Geplaatst op 5 februari 2010 door: MedNet Redactie | 0 reacties | Reageer

Ook ZN wil einde aan collectief onderhandelen

Ook ZN wil einde aan collectief onderhandelen

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) deelt het standpunt van de Nederlandse Zorgautoriteit dat in een stelsel met prestatiebekostiging niet meer collectief onderhandeld kan worden. Dit geldt in de ogen van ZN echter niet voor de acute zorg en bijzondere medisch specialistische zorg.

ZN wijst op een onderzoek dat de NZa eerder deze week naar buiten bracht, waaruit blijkt dat zorgverzekeraars een zekere inkoopmacht hebben. Dit pakt in de ogen van de marktmeester gunstig uit als de zorgverzekeraars het behaalde voordeel doorberekenen aan de klant. Ook zou de zorgplicht van verzekeraars voorkomen dat de inkoopmacht te groot wordt.

Geen positief resultaat

Naar de mening van ZN zijn er ook deelsectoren waar marktwerking en concurrentie tussen zorgverzekeraars niet leiden tot de gewenste kwaliteit en doelmatigheid, bijvoorbeeld de acute zorg en bijzondere medisch specialistische zorg. Op die gebieden willen de zorgverzekeraars graag gezamenlijk blijven optrekken.

  • Reageer (0)
  • Print

Reacties (0)




(Advertentie)