LHV handhaaft terugverwijsmaatregel
De LHV blijft patiënten die van de specialist dure patentgeneesmiddelen kregen voorgeschreven, voor herhalingsrecepten terugverwijzen naar de tweede lijn. Dat heeft de ledenraad van de LHV gisteren besloten.
De LHV kwam tot deze maatregel omdat zij het niet eens is met de maatregelen van minister Klink die 127 miljoen euro wil bezuinigen op de huisartsenzorg. De terugverwijsmaatregel van de LHV gaat om maagzuurremmers en cholesterolverlagers. Volgens de LHV worden van deze middelen door de specialisten de duurdere patentvormen voorgeschreven. Als de huisarts vervolgens als herhalingsrecept een goedkopere variant voorschrijft, leidt dat tot veel discussie omdat de patiënt redeneert dat zijn specialist het wel beter zal weten.
Wel vindt de LHV dat het voorschrijfgedrag van huisartsen doelmatiger kan. Daarvoor worden op korte termijn in samenwerking met de producenten applicaties ontwikkeld voor het Huisartsen Informatiesysteem (HIS) . Het is de bedoeling dat het HIS de huisarts waarschuwt als hij een duurder middel voorschrijft. Nu meldt het HIS bij bijvoorbeeld maagzuurremmers alleen welke middelen er zijn en wat die kosten. Volgens LHV-woordvoerster Dianne Paarhuis is het de bedoeling om deze handreiking voor doelmatiger voorschrijven begin april klaar te hebben.
- Bekeken (2003)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Achmea: 'We gaan niet meer iedere doktersrekening betalen'
- LHV: 'Minister gaat op stoel rechter zitten'
- NVAB: 'Financiering opleiding bedrijfsarts via Opleidingsfonds'
- Rol huisarts bij abortuspil punt van discussie
- Tekort bedrijfsartsen raakt huisartsen
- Petitie Van der Linde veel ondertekend
- Nieuwe website voor eHealth
- Deelname wetenschap- en adviescommissie voortaan openbaar
- NVRO bang voor wildgroei centra voor radiotherapie
- Huisarts Mitrasing: ‘De kluif is nog niet kaal’
(Advertentie)







