UMCG start onderzoek Q-koorts bij zwangere vrouwen
Het UMCG start deze maand een onderzoek naar Q-koorts bij zwangere vrouwen. Het doel van het onderzoek is te achterhalen of het standaard uitvoeren van een bloedonderzoek op Q-koorts bij alle zwangere vrouwen in een risicogebied zinvol is.
Bloedonderzoek
Tijdens het onderzoek staan vierduizend deelnemers een buisje met bloed af. De ene helft van de bloedmonsters dient als controlegroep en wordt niet direct getest op Q-koorts. Als een zwangere uit deze groep geen klachten van Q-koorts heeft, gebeurt er verder niets. De andere helft van de bloedmonsters wordt direct onderzocht. Vrouwen uit deze interventiecategorie bij wie dan een infectie met Q-koorts wordt aangetoond, krijgen een behandeladvies van de gynaecoloog. Bij de vrouwen waarbij geen infectie wordt aangetoond, gebeurt er verder niets.
Team van experts
Alle deelnemers vullen een online vragenlijst in over hun gezondheid en over de zwangerschap. De deelnemers en hun zorgverleners kunnen ook met vragen over het onderzoek en Q-koorts terecht bij een team van experts. Vrouwen krijgen tussen maart en mei via hun verloskundige een uitnodiging om mee te doen aan het onderzoek, dan wel in de controle of de interventiegroep. Vrouwen die tussen de 12 en 32 weken zwanger zijn, kunnen meedoen aan het onderzoek.
Het onderzoek is een initiatief van het UMCG, in samenwerking met het Jeroen Bosch Ziekenhuis, GGD Hart voor Brabant en het RIVM. Het onderzoek wordt gefinancierd door ZonMw en de resultaten zijn bedoeld voor het ministerie van VWS.
- Bekeken (1880)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Waarschuwing voor huisarts
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
- Hartfalen geriatrische patiënt soms niet herkend
- Verplicht eigen risico zorg volgend jaar naar 400 euro
- Akkoord: anderhalf miljard euro bezuinigen in zorg
- Hoge hakken geven risico op veneuze hypertensie
- Afwachten bij gebroken vliezen kan ook
- KNMG zelf aan de slag
(Advertentie)



