NZa hoort twee huisartsen vanwege weigeren kostenonderzoek
Eind deze maand zullen twee huisartsen gehoord worden door de Unit Bezwaar, Beroep en Boetes van de NZa, vanwege hun weigering mee te werken aan het NZa Kostenonderzoek huisartsenzorg. Dat heeft een woordvoerder van de NZa bevestigd.
Over de inhoud van de zaak mag zij nog niets zeggen, behalve dan dat de huisartsen wordt gevraagd naar hun argumenten om niet mee te werken. Twee andere huisartsen die ook niet meewerkten en daar volgens de NZa een geldende reden voor opgaven, hoeven niet voor de Unit BBB te verschijnen.
Mankracht
Volgens een van de huisartsen die door de NZa is uitgenodigd, komt de hoorzitting rijkelijk laat, aangezien het kostenonderzoek al begin 2009 is afgerond. De NZa stelt dat veel tijd nodig was om te onderzoeken of de huisartsen terecht hadden geweigerd. Bovendien beschikt de organisatie niet over voldoende mankracht om alle toezichthoudende taken tegelijk uit te voeren en had de NZa in de tweede helft van 2009 ‘andere prioriteiten’.
Protesten
Eind 2008 werd vierhonderd huisartsen gevraagd om online een enquête in te vullen in het kader van het kostenonderzoek. De enquête viel niet in goede aarde: zo vonden veel huisartsen dat de NZa niet de goede vragen stelde. Ook nam het beantwoorden van de vragen volgens de huisartsen te veel tijd in beslag.
- Bekeken (2227)
- Reacties (1)
Gerelateerde Berichten
- Jonge Huisartsen vrezen uitholling beroep
- Waarschuwing voor huisarts
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Huisarts en GGD werken onvoldoende samen op gebied seksuele gezondheid
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
- Jaarlijks medicatie bij 65-plussers beoordelen
- LHV waarschuwt weer voor spooknota’s
(Advertentie)



