Geplaatst op 11 juni 2010 door: Onbekend | 0 reacties | Reageer

Valproïnezuur verhoogt kans op aangeboren afwijkingen

Valproïnezuur verhoogt kans op aangeboren afwijkingen

Het gebruik van het anti-epilecticum valproïnezuur in het begin van de zwangerschap verhoogt niet alleen het risico op spina bifida maar ook op andere aangeboren afwijkingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen, dat is gepubliceerd in the New England Journal of Medicine.

Het onderzoek wijst uit dat gebruikers van het anti-epilepticum twee tot zeven keer zo vaak kinderen krijgen met een atriumseptumdefect (ASD), palatum fissum, hypospadie, polydactylie, craniosynostosis of ledemaatdefecten. Voor de relatie met spina bifida werd een 12 tot 16 keer hoger risico gevonden.

Rekening houden met risico's

De onderzoekers raden vrouwen met een (toekomstige) kinderwens aan om rekening te houden met de risico's op aangeboren afwijkingen. Dit betekent niet dat zij meteen moeten stoppen met het gebruik van het middel.

De onderzoeksgegevens komen uit het bestand van het EUROCAT-netwerk, waarin de gegevens van kinderen met aangeboren afwijkingen worden geregistreerd.

 

  • Reageer (0)
  • Print

Reacties (0)




(Advertentie)