Geplaatst op 1 september 2010 door: Anouk Middelkamp | 0 reacties | Reageer

Cardioloog plaatst oplosbare medicinale stent

Cardioloog plaatst oplosbare medicinale stent

Onder leiding van cardioloog Jacques Koolen is in het Hartcentrum van het Catharina-ziekenhuis in Eindhoven een volledige afbreekbare medicinale stent geplaatst bij een patiënt met een dichtgeslibde kransslagader. Volgens het ziekenhuis is dit de eerste keer dat er in Nederland een dergelijke stent is geplaatst.

De stent, die is gemaakt van magnesium, scheidt in de eerste maanden na de plaatsing een middel af dat een nieuwe vernauwing voorkomt. De stent lost na negen tot twaalf maanden vanzelf op. Er blijft geen enkel restant van de stent achter, terwijl de elasticiteit en de motoriek van de vaatwand wel hersteld worden.

Onderzoek

Het Catharina-ziekenhuis leidt het internationale onderzoek BIOSOLVE naar deze en andere types oplosbare medicinale stents. Aan het onderzoek doen zes gerenommeerde hartcentra in de wereld mee. Het andere type stent waarnaar onderzoek wordt gedaan, is er eentje die gemaakt is van langeketen-melkzuur. Op termijn wordt bekeken welke van de twee stents het beste is.

  • Reageer (0)
  • Print

Reacties (0)




(Advertentie)