MST liet patiënten Jansen Steur aan lot over
Het Medisch Spectrum Twente heeft patiënten die door Jansen Steur gedupeerd waren, geregeld aan hun lot overgelaten. Dat oordeelt de tweede onderzoekscommissie onder leiding van Wolter Lemstra die is ingesteld naar aanleiding van het disfunctioneren van de neuroloog.
De commissie doet een aantal aanbevelingen om in de toekomst beter om te gaan met de slachtoffers van disfunctionerende artsen. Volgens de commissie dient in zo'n geval de mens achter de patiënt centraal te staan. De commissie adviseert om in het ziekenhuiscalamiteitenplan een protocol op te nemen voor situaties waarin het mis gaat. Daarin moet staan dat er een externe functionaris wordt ingeschakeld die uitzoekt wat de gevolgen zijn voor de slachtoffers van de niet-functionerende medewerker. Ook moeten slachtoffers actief geïnformeerd en begeleid worden.
Aansprakelijkheidsverzekering
Ook pleit de commissie voor een betere afhandeling van schadeclaims die door patiënten ingediend worden. Daartoe zou het ziekenhuis een hoger eigen risico moeten nemen voor de aansprakelijkheidsverzekering, zodat de instelling kleine claims zelfstandig af kan handelen.
De commissie uit ook kritiek op de aansprakelijkheidsverzekeraars. Die beoordelen de schadeclaims namelijk zelf, terwijl de verzekeraars ook een duidelijk eigen belang hebben voor een zo laag mogelijk uitvallende schadelast. Daardoor is onvoldoende gewaarborgd dat de claimbeoordeling objectief plaatsvindt. Ook nemen procedures soms jaren in beslag. De commissie adviseert daarom dat de gedupeerde patiënt, of diens belangenbehartiger, de mogelijkheid krijgt voor het inroepen van een onafhankelijk oordeel door een geschillencommissie. De uitspraak daarvan moet bindend zijn.
Het rapport is te downloaden van de website van het MST.
- Bekeken (967)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- KNMG wil onderzoek naar ouderen met stervenswens
- Ministerie en IGZ vragen hulp artsen bij vervalste medische hulpmiddelen
- Boek met medische missers voor minister en Kamer
- Atrium MC neemt publiekelijk afstand van gynaecoloog na intern onderzoek
- Artsen-microbioloog Maasstad Ziekenhuis voor tuchtrechter
- Rood polsbandje: niet reanimeren
- Klacht tegen arts ongegrond door te trage Inspectie
- Huisartsen ongerust over hun rol door boetebesluit NMa
- VUmc neemt maatregelen
- Geen cardiovasculaire grenskliniek bij Maastricht
(Advertentie)







