Geplaatst op 15 juni 2011 door: Suzanne Bremmers | 0 reacties | Reageer

Psycholoog maakt protestfilmpje

Psycholoog maakt protestfilmpje

Psycholoog Frits Bosch uit Haarlem heeft een protestlied geschreven over minister Schippers en de aanstaande bezuinigingen op psychologische hulp. De video staat op YouTube.

Tot nu toe is de clip 300 keer bekeken. In de video zit Schippers op de bank tegenover collega-psycholoog Peter Balde. Ze heeft de ene tissue na de andere nodig. Problemen oplossen lukt niet in vijf in plaats van acht sessies lijkt de clip te willen zeggen. Balde slaat zijn hand voor zijn gezicht als hij hoort dat dit een van de de voornemens is van Schippers en dat haar besluit vaststaat. In de clip worden echte beelden van Schippers gebruikt, maar op de sofa bij Bosch zit een figurant met dezelfde haarbos als Schippers. Zij wordt alleen van achter gefilmd.

De tekst van het liedje gaat over de gevolgen van de bezuinigingen op de GGZ. Over vijf jaar is er geen geen psycholoog meer over, maar alleen een wachtlijst. Ook de gevolgen van de kosten worden bezongen. Over een paar jaar kijkt de regering zuur want de GGZ is dertig keer zo duur. Daarom willen wij nog een keer zingen, zodat men het kan horen in Haagse kringen. 

Volgens de maker van de clip, Frits Bosch, heeft twintig jaar beleidswerk en publicaties schrijven niet niet veel effect. Omdat hij zich nu meer met muziek bezighoudt, heeft hij gekozen voor een videoclip om zijn protest te laten klinken. Bosch krijgt veel reacties van collega's. "Het enige voordeel van de bezuinigingen is dat de beroepsgroep zich meer verbonden voelt. We hebben er lang voor gevochten om psychologische hulp vergoed te krijgen. Dat kostte veel werk. Nu het gebouw net staat, moeten we het weer afbreken."

Bosch hoopt dat de Tweede Kamer de clip ziet en een stokje voor de plannen van Schippers zal steken.  

Bekijk het filmpje op YouTube


Reacties (0)




(Advertentie)