Afschaffing tolkendienst raakt kind
Het afschaffen van de vergoeding voor tolk- en vertaaldiensten raakt de kwaliteit van de gezondheidszorg aan het jonge kind direct. De Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde vraagt daarom in een brief aan minister Schippers van VWS om af te zien van het voorgenomen besluit.
Er zijn volgens de NVK twee redenen waarom kinderen de dupe zijn van de afschaffing van de tolkendienst. Ten eerste zijn jonge kinderen voor hun communicatie over hun gezondheid volledig afhankelijk van hun ouders. Voorzitter van de NVK, prof. dr. Willem Fetter: “Onvoldoende of foutieve informatie aan een kinderarts of een andere zorgprofessional als gevolg van een taalbarrière, raakt daarom de kwaliteit van de gezondheidszorg aan het jonge kind direct.”
Kinderen als tolk
Daarnaast vreest de NVK dat kinderen vaker dan nu worden ingeschakeld om als tolk te fungeren voor hun ouders in de communicatie met zorgprofessionals. “Veelal spreken kinderen de Nederlandse taal immers beter dan hun ouders. Zowel vanuit het verantwoordelijkheidsperspectief van een kind als vanuit het privacyperspectief van de ouder is dit een onwenselijke situatie.”
Brief NVK aan VWS over behoud tolkenvergoeding
- Bekeken (1230)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Kritiek op ‘alternatieve’ kindergeneeskunde
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Nieuwe ESPGHAN-richtlijnen coeliakie
- Waarschuwing voor drie artsen
- Verplicht eigen risico zorg volgend jaar naar 400 euro
- Diabetes type 2 bij jongeren moeilijk te managen
- Akkoord: anderhalf miljard euro bezuinigen in zorg
- Kinderobesitas verklaart fors deel cardiovasculair risico volwassene
- Afwachten bij gebroken vliezen kan ook
- KNMG zelf aan de slag
(Advertentie)



