Meer mogelijkheden voor aios om te switchen
Aios krijgen in de toekomst meer mogelijkheden om wijzigingen aan te brengen in het opleidingsschema. Dat maakte de Orde van Medisch Specialisten (OMS) bekend naar aanleiding van een verlenging van subsidietoekenning van het ministerie van VWS voor de opleidingsetalage. De versoepelde regelgeving wordt in 2012 van kracht.
Op dit moment kunnen aios een keer per jaar voor 31 oktober aangeven dat zij willen wijzigen in hun opleidingschema bij de Medisch Specialisten Registratie Commissie (MSRC), zodat de subsidie naar het betreffende ziekenhuis kan gaan waar de aios dat volgende jaar in opleiding is. Het ministerie is volgens de OMS zo enthousiast over het 'etalageproject' dat zij een extra mogelijkheid wil bieden voor aios om een stage in een ander ziekenhuis te volgen.
Het ministerie heeft toegezegd de subsidie te verlengen tot en met 2013. Het plan is dat in die tijd opleiders ook een ander soort stage kunnen gaan aanbieden op de website. Er komen dan naast vakinhoudelijke stages ook 'rolspecialisaties' bij, stages die ingaan op een van de zeven Canmeds competenties. Er zijn meer plannen. Zo komt er in 2012 een congres over de etalage voor opleiders en aios en wordt het project tussentijds geëvalueerd.
Nieuwe specialismen
Inmiddels hebben honderd opleidingsafdelingen informatie over de differentiaties op de website www.opleidingsetalage.nl geplaatst. Tot nu toe hebben negen specialismen informatie aangeleverd (neurologie, heelkunde, interne geneeskunde, anesthesiologie, gynaecologie, orthopedie, kindergeneeskunde, radiologie en plastische chirurgie). Na de zomer komen daar psychiatrie, klinische genetica, maag-darm-leverziekten en de vooropleiding interne geneeskunde en heelkunde bij.
Met de opleidingsplekken van aios zijn grote sommen geld gemoeid. Als aios van ziekenhuis veranderen, nemen zij hun ‘rugzakje’ met inhoud mee.
- Bekeken (1487)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- OMS: 'Uitkomst onderzoek naar inkomens staat al vast'
- Jaarlijks medicatie bij 65-plussers beoordelen
- Videosupervisie voor aios bij endoscopieën
- Richtlijnendatabase moet tegenstrijdige adviezen voorkomen
- Haio Tim Linssen blogt voor Mednet
- Patiënt bij chirurg in opleiding in veilige handen
- Orde start campagne doelmatig voorschrijven
- Specialisten schrijven visiedocument zorg
- Schippers wil af van 'trendy' poli en 'dure' SEH
- Schippers: overheid past bescheiden rol bij complexe projecten
(Advertentie)



