Geplaatst op 16 september 2011 door: Suzanne Bremmers | 0 reacties | Reageer

KNMG: ‘Geen samenhang in maatregelen VWS’

KNMG: ‘Geen samenhang in maatregelen VWS’

De KNMG vindt dat de maatregelen in de Miljoenennota 2012 geen samenhang vertonen om de reële zorgkostenontwikkeling te beteugelen. Daardoor hebben maatregelen op de ene plek nadelige effecten op de andere. Zo stelt de KNMG in een reactie.

De bezuiniging op de huisartsenzorg zal volgens de KNMG leiden tot een groter beroep op de duurdere tweedelijns zorg, waar vervolgens geen capaciteit is om dat op te vangen. De snelle bezuinigingen die worden ingeboekt, benadelen chronisch zieken, ondermijnen de preventie en duurzame inzetbaarheid, verminderen de toegankelijkheid van eerstelijns zorg en spelen echelons tegen elkaar uit. Met deze voorspelbare effecten lijkt de minister volgens de KNMG geen rekening te houden.

Positief 

De KNMG ziet ook positieve aspecten in de nota. Het akkoord tussen zorgverzekeraars, ziekenhuizen en VWS over beheerste kostenontwikkeling, de invoering van prestatiebekostiging in de ziekenhuiszorg, het akkoord tussen VWS, OMS en NVZ over de bekostiging van medisch specialistische zorg en het streven om hooggespecialiseerde zorg te concentreren en zo de kwaliteit en doelmatigheid ervan te bevorderen. Ook de voorgenomen uitvoering van de AWBZ door de zorgverzekeraars vindt de KNMG een goede eerste stap.

Effecten 

De KNMG roept de minister op beleid te ontwikkelen samen met het veld. Ook pleit de artsenorganisatie voor een volksgezondheid-effectrapportage (VER), waarmee de effecten van beleidsmaatregelen in kaart worden gebracht.


Reacties (0)




(Advertentie)