Geplaatst op 9 november 2011 door: MedNet Redactie | 1 reacties | Reageer

KNMG: zorg moet doelmatiger

KNMG: zorg moet doelmatiger

De zorg moet doelmatiger. Dat stelt artsenfederatie KNMG in antwoord op een meldactie van patiëntenfederatie NPCF. Artsen moeten de informatie-uitwisseling beter afstemmen.

Uit de meldactie van de NPCF blijkt dat veel voorgeschreven medicatie niet wordt gebruikt (aldus 47 procent van de deelnemers), dat patiënten dubbele behandelingen krijgen (38 procent) en dat ze te vaak moeten terugkomen bij de arts. Volgens de NPCF ‘onnodig dure zorg’. Aan de meldactie namen 4000 mensen deel. 80 procent van hen denkt dat betere afstemming in de zorg besparingen kan opleveren.

Directeur Wilina Wind van de NPCF: “Het is onbegrijpelijk en onhoudbaar dat er op die manier veel geld weglekt. Dat kunnen ze ons niet veroorloven.”

Reactie KNMG

De KNMG vindt dubbele diagnostiek, onnodige consulten, het voorschrijven van teveel geneesmiddelen en dubbele indicaties voor hulpmiddelen ook ongewenst. De artsenfederatie stelt dat ondoelmatige zorg leidt tot ergernissen en tijdverspilling. Belangrijke oorzaak: tekortschietende informatie-uitwisseling tussen zorgverleners.

De elektronische uitwisseling van informatie tussen huisarts en specialist moet daarom beter, zo stelt de KNMG. Ook moeten artsen zich bewust worden dat bepaalde verrichtingen en consulten niet nodig zijn. Ook is er een rol weggelegd voor zorgverzekeraars. Zij moeten beter letten op dubbele verrichtingen. Patiënten op hun beurt, kunnen zorgverleners attenderen op dubbele en overbodige onderzoeken en consulten. De KNMG wil daarom samen met de NPCF kijken naar verbeteringen. 

Begrotingsbehandeling VWS

Tijdens de begrotingsbehandeling VWS in de Tweede Kamer kwam het onderzoek ook aan bod. D66 wil het onderzoek van NPCF vervolgen. En de VVD wil een ‘prijsvraag’ in het leven roepen. Burgers kunnen dan zelf bezuinigingsmogelijkheden voordragen. Daarbij moet ook goed naar de uitvoerbaarheid gekeken worden. 


Reacties (1)


  • GAJM

    10/11/2011

    #1.  Onzin. Onlngs nog:
    MRI ziekenhuis 1 augustus; geen HNP
    MRI ziekenhuis 2 september n.a.v. afgedwongen second opinion; HNP met zichtbare beklemming.
    Geen enkele specialist gaat op een claim zitten wachten vanwege het blindvaren op vorige, door anderen verrichte, onderzoeken.



(Advertentie)