Huisarts Hans van der Linde: 'RIVM wil mij het zwijgen opleggen'
14 december verschijnt huisarts Hans van der Linde uit Capelle aan de IJssel voor het eerst voor de rechter. Het RIVM heeft een bodemprocedure tegen Van der Linde aangespannen omdat hij uitspraken heeft gedaan die het RIVM en diens directeur Roel Coutinho zouden schaden. Zij willen dat hij uitspraken over belangenverstrengeling met de farmaceutische industrie terugneemt.
Hoe gaat u zich voorbereiden op 14 december?
“Ik heb een advocaat in de hand genomen. Verder hoef ik mij nog niet voor te bereiden. Het gaat slechts om de zitting waar de toewijzing van advocaten plaatsvindt.”
Wat is uw reactie op de steun die u heeft gekregen van verschillende hoogleraren en het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG)?
“Daar ben ik heel blij mee. De steun is begonnen met vier hoogleraren huisartsgeneeskunde, daarna is de NHG vierkant achter me gaan staan en nu zijn daar weer twintig prominenten bijgekomen. Zij beschouwen dit net als ik als zuivere intimidatie.”
Hoe kijkt u naar deze rechtszaak?
“Dit is détournement de pouvoir; misbruik van bestuurlijke bevoegdheid. Het RIVM wil mij het zwijgen opleggen. De essentie is: mag ik wel of niet zeggen dat Coutinho aan belangenverstrengeling doet? Het gaat hier om vrijheid van meningsuiting. Ik zie de rechtszaak met vertrouwen tegemoet.”
- Bekeken (1418)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- OM krijgt meer ruimte voor inbeslagname patiëntendossier
- VWS gaat elk kwartaal overschrijding huisarts keuren
- ‘Chiropractor mag titel doctor niet gebruiken’
- ‘Geen euthanasiescreening door verpleegkundige laten doen'
- 'Huisartsen en ziekenhuizen moeten één budget krijgen'
- ‘Specialist ouderengeneeskunde moet versnelde opname kunnen regelen’
- Rechter: ‘Schippers mag korting doorvoeren’
- Gebrek aan samenwerking oorzaak falen EPD
- LHV: 'Minister gaat op stoel rechter zitten'
- Meer kennis ouders verbetert therapietrouw astmatisch kind
(Advertentie)







