Geplaatst op 9 december 2011 door: Suzanne Bremmers | 1 reacties | Reageer

Deelname LSP wordt beroepsnorm

Deelname LSP wordt beroepsnorm

Zorgaanbieders hebben afgesproken dat ze aansluiting bij het Landelijk Schakelpunt (LSP) in 2012 als kwaliteitseis gaan vaststellen voor huisartsen en huisartsenposten. Het correct uitwisselen van patiëntengegevens wordt een kwaliteitseis waar zorgverzekeraars op gaan letten bij het afsluiten van contracten.

Deelname aan het LSP is dus niet verplicht, maar het wordt in 2013 wel de norm. Zorgverzekeraars zullen hier rekening mee houden bij het inkopen van zorg. Voor 2012 zijn zorgeverzekeraars bereid om voor 6,6 miljoen de tarieven te betalen. Dit bedrag is bedoeld als garantie voor Nictiz en als het ware een overbrugging naar 2013 toe. De zorgverzekeraars gaan ervan uit dat in 2013 alle huisartsen, apothekers en huisartsenposten zijn aangesloten.

Afhankelijk 

De patiëntenvereniging NPCF start met ingang van 1 januari 2012 een project met als doel te komen tot inzage en zeggenschap voor de patiënt. Zo willen ze dat iedereen die gebruik maakt van de gezondheidszorg straks toegang heeft tot een Persoonlijk Gezondheidsdossier (PGD). Voorzitter Wilma Wind: “MijnZorgnet uit Nijmegen is er een voorbeeld van dit soort initiatieven. Patiënten zijn als het aan ons ligt niet meer afhankelijk van de artsen om hen toegang te geven tot de eigen medische gegevens.”

Verantwoordelijkheid

Ook Edwin Velzel, programmamanager doorstart LSP in opdracht van Nictiz en de artsenkoepels, benadrukt dat de patiënt zelf moet aangeven of hij wil deelnemen. Minister Schippers zal  "De patiënt heeft daarin een eigen verantwoordelijkheid. In de loop van volgend jaar gaan huisartsen bij een bezoek van een patiënt vragen of zij willen worden opgenomen in het LSP."

13 december debatteert de Vaste Kamer Commissie met de minister over het LSP. De huisartsen verwachten dat Nictiz over een week de doorstart zal bevestigen.


Reacties (1)


  • P

    10/12/2011

    #1.  Dus uiteindelijk moeten de huisartsen bij alle patienten navraag doen omtrent hun toestemming opgenomen te worden in het EPD. Weer een zeer goedkope oplossing ten koste van de huisartsen. (we hebben toch niets te doen en verdienen toch al veel te veel voor wat we uitvoeren).
    LHV spreek je veto uit. Collega's boycotten die hap.


    P.Olie-Amsterdam



(Advertentie)