LHV trekt oproep productiematiging in
De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft de LHV gevraagd te stoppen met de oproep aan huisartsen om de zorgproductie te matigen. De LHV deed de oproep om verdere kostenoverschrijdingen op het huisartsenbudget te voorkomen in verband met de korting van minister Schippers.
De LHV heeft huisartsen na de manifestatie opgeroepen vaker door te verwijzen naar ziekenhuizen en M&I-verrichtingen te minderen. Volgens de NMa kunnen praktijken door M&I-verrichtingen met elkaar concurreren. “Huisartsen zijn ondernemers”, stelt een woordvoerder van de NMa. “Op het moment dat de LHV haar leden oproept hiermee te stoppen en huisartsen daar gehoor aan geven, vormen ze een kartel. Mededingingswettechnisch hebben ze dan een probleem.”
Teleurgesteld
De LHV geeft gehoor aan de oproep en heeft alle berichten met passages over dit onderwerp van haar website gehaald. Volgens de LHV is dat gebeurd onder protest en mede vanwege het risico op een miljoenenboete. Ook is de LHV teleurgesteld: “Steeds opnieuw blijkt dat er personen en organisaties zijn die geloven in de heilzame werking van concurrentie tussen huisartsen. Het aanjagen van concurrentie tussen huisartsen ondermijnt de samenwerking. Bovendien staat het – uitgelokt en geforceerd – laten 'shoppen' van patiënten haaks op de continuïteit en integraliteit van de zorg die we als huisartsen willen bieden.”
Hoe huisartsen nu binnen het huisartsenbudget van Schippers moeten blijven is onduidelijk volgens de LHV. “Wat de minister wil van de LHV – haar achterban manen binnen het budget te blijven – lijkt in strijd met wat van de NMa mag.”
- Bekeken (1142)
- Reacties (1)
Gerelateerde Berichten
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Verplicht eigen risico zorg volgend jaar naar 400 euro
- SOS-arts niet actief
- ‘Acht op de tien zorginstellingen niet klaar voor marktwerking’
- Akkoord: anderhalf miljard euro bezuinigen in zorg
- Haio Tim Linssen blogt voor Mednet
- KNMG zelf aan de slag
- Kamerleden bezorgd om uitspraken actiegroep Jonge Huisarsten
- KNMG wil onderzoek Mededingingswet
- Schippers betreurt kosten geflopt VUmc-programma
(Advertentie)



