NMa: 'Huisartsen durven niet in te gaan tegen machtige LHV'
De NMa zegt niet verbaasd te zijn over dat zorgverzekeraars geen of nauwelijks negatieve vestigingsadviezen ontvangen van zittende huisartsen. Reacties in de media over weggepeste huisartsen bevestigen de beslissing van de NMa om de LHV te beboeten, vindt de NMa. "We hebben de vinger op de zere plek gelegd."
Volgens de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) is het niet verbazingswekkend dat zorgverzekeraars zeggen geen of nauwelijks negatieve adviezen te krijgen van huisartsen over nieuwe huisartspraktijken. “Zorgverzekeraars moeten er slechts voor zorgen dat de zorg goed geregeld is”, zegt de woordvoeder. “Hoe dat gebeurt, laten ze over aan de huisartsen. En daar zit nu juist het probleem.”
Dat het NIVEL ook geen huisartsen tegenkomt die zijn afgewezen, verbaast de NMa wel. “Er komen nu wel degelijk verhalen los in de media over huisartsen die zijn weggepest. In Amsterdam bijvoorbeeld over een Islamitische huisarts die zich niet mocht vestigen. Gelukkig dat deze geluiden nu ook te horen zijn, want het was even oorverdovend stil. Terwijl we dit juist hebben gedaan omdat we getipt zijn.”
Comfortzone
Wat volgens de NMa meespeelt, is de macht van de LHV. Daardoor zouden huisartsen hun negatieve ervaringen met het vestigingsbeleid niet durven te uiten. “Een moeder op het schoolplein van mijn kind is ook huisarts. Zij heeft me bijna omhelst, zo blij was ze met onze actie. Ik vroeg haar of ze haar verhaal niet wilde vertellen aan de pers, maar daar keek ze wel voor uit, zei ze. Ze was veel te bang om als gevolg daarvan te worden weggepest.”
De heftige reacties op de boete van de NMa zijn voor de NMa een teken dat ze de vinger op de zere plek hebben gelegd. “We raken huisartsen in hun comfortzone. Kennelijk zitten niet alle huisartsen te wachten op vernieuwende concepten als een internetspreekuur en langere openingstijden”, aldus de woordvoerder.
De LHV herkent zich niet in het beeld dat de NMa schetst. Zij gaan in hoger beroep tegen de boete.
- Bekeken (1094)
- Reacties (0)
Gerelateerde Berichten
- Waarschuwing voor huisarts
- CBS meldt sterke groei uitgaven aan huisartsenpraktijken
- Bezuinigingen uitgelekt: eigen risico naar 350 euro
- Huisarts en GGD werken onvoldoende samen op gebied seksuele gezondheid
- Lactobacillenbehandeling redelijk alternatief voor preventie urineweginfectie
- 'Eigen bijdrage huisarts slecht idee'
- RIVM wil geen meldingsplicht voor Lyme
- Jaarlijks medicatie bij 65-plussers beoordelen
- LHV waarschuwt weer voor spooknota’s
- Hartfalen geriatrische patiënt soms niet herkend
(Advertentie)



