Geplaatst op 14 februari 2012 door: Adri van Beelen | 0 reacties | Reageer

'Huisartsen en ziekenhuizen moeten één budget krijgen'

'Huisartsen en ziekenhuizen moeten één budget krijgen'

Patiëntenfederatie NPCF wil dat huisartsen en ziekenhuizen samen verantwoordelijk worden voor één budget. De federatie is van mening dat er zuiniger gewerkt wordt als de budgetten worden samengevoegd.

Volgens de NPCF is het met name in ziekenhuizen aantrekkelijk om zoveel mogelijk verrichtingen en behandelingen te doen. “Dat betekent meer omzet en daar moeten we vanaf”, zegt NPCF-directeur Wilna Wind. Aan de vooravond van het debat over ‘de toekomst van het zorglandschap’ dat woensdag plaatsvindt, schrijft de NPCF hierover een brief aan de Kamer.

Volgens de NPCF zorgt het financiële ‘schot’ tussen de huisartsen- en ziekenhuiszorg ervoor dat er amper noodzaak tot samenwerking is. “Door de budgetten samen te voegen zal er zuiniger gewerkt worden. Het geld dat zo overblijft kan gebruikt worden voor een wijkgerichte aanpak.”

Samenwerken

Volgens de NPCF moet het zorgaanbod ook beter aansluiten op de zorgvraag van de inwoners van een wijk of regio. Wind: “We denken dat door een betere samenwerking tussen huisartsen, therapeuten, thuishulp en andere zorg in de wijk, patiënten minder snel verwezen hoeven worden naar de duurdere ziekenhuiszorg. Je moet daarnaast ook kijken welke hulp er beter door bijvoorbeeld maatschappelijk werk of vrijwilligers geleverd kan worden. Want bijvoorbeeld eenzaamheid los je niet op met pillen en ook niet per definitie bij de huisarts.” De verzekeraar moet volgens de NPCF door middel van hun zorginkoop deze ontwikkeling stimuleren of zelfs afdwingen. De NPCF gaat binnenkort een ronde tafel gesprek organiseren over het samenvoegen van de budgetten en het wijkgericht organiseren van de zorg.

 


Reacties (0)




(Advertentie)