Eerste fase III-resultaten cilta-cel bij lenalidomide-refractaire MM-patiënten

Delen via:
EHA 2023

Een enkelvoudige infusie met ciltacabtagene autoleucel verbetert de progressievrije overleving van lenalidomide-refractaire patiënten in vergelijking met standaardzorg. Dat concluderen onderzoekers in de wereldwijde CARTITUDE-4-studie

CARTITUDE-4 is een fase III-studie naar CAR T-celtherapie met ciltacabtagene autoleucel (cilta-cel) versus standaardzorg, bestaande uit pomalidomide, bortezomib en dexamethason (PVd) of daratumumab, pomalidomide en dexamethason (DPd) bij lenalidomide-refractaire patiënten met multipel myeloom (MM). 

Lenalidomide-refractaire MM-patiënten die 1 tot 3 eerdere behandellijnen hadden ontvangen, waaronder proteasoomremmers (PI) en immuunmodulerende geneesmiddelen, kwamen in aanmerking voor de studie. Na aferese werden 419 patiënten gerandomiseerd naar cilta-cel (n = 208) of standaardzorg (n = 211), van wie PVd (n = 28) en DPd (n = 183) kregen.

Patiënten in de cilta-celgroep hadden een beter totaal responspercentage (ORR) en een betere complete respons (CR). Ook het negativiteitspercentage, het percentage minimale residuele ziekte (MRD) in deze groep was hoger dan bij de patiënten in de standaardzorggroep.

Van de patiënten die werden behandeld in de cilta-cel- en standaardzorggroepen had respectievelijk 97 en 94% graad 3/4-bijwerkingen, waaronder infecties (27 vs. 25%) en cytopenieën (94 vs. 86%). In de cilta-cel- en standaardzorggroep stierven respectievelijk 39 en 46 patiënten; 14 en 30 als gevolg van ziekteprogressie. In de cilta-celgroep trad bij 76% van de patiënten het cytokinereleasesyndroom op. 

Bron:

Einsele H, Yong K, Harrison S, et al. First phase 3 results from CARTITUDE-4: cilta-cel versus standard of care (PVD or DPD) in lenalidomide-refractory multiple myeloma. EHA2023 Hybrid Congress, abstract S100.