Er zijn 3 nieuwe modules voor 2 verschillende richtlijnen over astma ontwikkeld. Ze verduidelijken inhalatiebehandelingen en geven aan wanneer de biological tezepelumab een mogelijke behandeloptie is.
De aanbevelingen in de richtlijnen over astma bieden zorgprofessionals houvast bij behandelkeuzes en evaluatie hiervan. Het doel is om de ziekte onder controle te houden en longaanvallen te voorkomen, met zo min mogelijk medicatiebelasting.
Een nieuwe module verduidelijkt dat tezepelumab een aanvullende behandeloptie is voor patiënten die minstens 2 astma-aanvallen per jaar hebben ondanks optimale medicamenteuze behandeling.
2 nieuwe modules beschrijven de inzet van combinatie-inhalatoren bij kinderen en adolescenten. Ze ondersteunen hiermee de behandelkeuzes, gericht op het onder controle houden van astma en het voorkomen van longaanvallen met zo min mogelijk medicatie.
De module AIR-behandeling bij kinderen met astma beschrijft de plaats van anti-inflammatory reliever (AIR). AIR kan vanaf 12 jaar gegeven worden. Bij kinderen van 6 tot en met 11 jaar kan AIR worden besproken.
De module MART-behandeling bij kinderen met astma beschrijft de plaats van maintenance and reliever therapy (MART). Bij persisterend astma kan MART als behandeloptie overwogen worden vanaf stap 3 bij kinderen van 4 tot en met 11 jaar en bij adolescenten vanaf 12 jaar.
Bron: