Smeerkampioen worden. Dat is de beloning in een nieuwe game voor kinderen met constitutioneel eczeem. Het spel maakt kinderen wegwijs in de wereld van eczeem en alles wat daarbij komt kijken. Kinderdermatoloog Elodie Mendels van het Erasmus MC Sophia is de creatieve kracht achter de game.
Als je Zalfje the game opent op je telefoon of tablet word je welkom geheten door Zalfje en zijn vader Meneer Zalf. Zij nemen de speler mee door 5 kamers. In elke kamer is van alles aan te klikken en te ontdekken en zit een mini-game verborgen.
Het spel bevat informatie over eczeem en helpt kinderen met deze huidaandoening om sterker in hun vel te zitten, ook op mentaal en sociaal vlak. Zo leert het kind tijdens het gamen bijvoorbeeld waarom lang en heet douchen en zeep niet goed zijn voor de huid. Als alle games zijn uitgespeeld, wordt het kind gekroond tot smeerkampioen.
Zalfje the game is geïnitieerd en ontwikkeld dankzij het nationaal constitutioneel eczeem project (NCEP). De game is geschikt voor kinderen tussen 8 en 11 jaar. Zalfje is gratis te downloaden, bevat geen reclame of in-app aankopen, en is geschikt voor telefoon en tablet.
Bron: