Betere Time in Range met toevoeging empagliflozine bij hybride closed-looptherapie

Delen via:
ADA 2022

Wat zijn de mogelijkheden wanneer met een nieuwe technologie als een hybride closed-loopsysteem toch niet de glykemische doelen bereikt worden? Bij volwassenen met diabetes type 1 is gekeken of met toevoeging van een lage dosering van de SGLT-2-remmer empagliflozine betere resultaten worden behaald.

Het is een relatief kleine studie met 24 diabetespatiënten (50% man, leeftijd 33 ± 14 jaar) bij wie het niet lukte een Time in Range (TiR) te behalen van meer dan 70%. Hun HbA1c varieerde van 53-91 mmol/mol.

> 11% verhoging in TiR

In een tijdsbestek van 14 dagen kregen de deelnemers drie keer placebo, empagliflozine 2,5 mg of empagliflozine 5 mg. De TiR was 59±9% met placebo, 72±10% met empagliflozine 2,5 mg en 70±8 met empagliflozine 5 mg (p < 0,01 tussen placebo en empagliflozine 2,5 mg en tussen placebo en empagliflozine 5 mg). Zowel empagliflozine 2,5 als 5 mg verhoogde de TiR dus met 11-13% in vergelijking met placebo.

Hypoglykemieën en bijwerkingen

Met empagliflozine 2,5 mg nam de tijd die patiënten doorbrachten met een waarde < 3,9 mmol/l niet toe; met empagliflozine 5 mg was dat wel het geval (p = 0,01). De gemiddelde ketonenspiegels verschilden niet (p = ns). Ook waren er geen ernstige bijwerkingen.

Bron

Pasqua M. The effect of low-dose empagliflozin on glucose control in suboptimally controlled adults with type 1 diabetes on a closed-loop insulin delivery system. 82nd ADA Scientific Sessions 2022, abstract 176-OR.