De orale TYK2-remmer zasocitinib heeft in een fase III-studie bij volwassenen met matig tot ernstig plaque psoriasis superioriteit aangetoond ten opzichte van deucravacitinib. Meer patiënten bereikten na 16 weken een PASI 100-respons, terwijl ook de responspercentages voor PASI 90 en sPGA 0 hoger waren.
Zasocitinib is een selectieve TYK2-remmer die momenteel in ontwikkeling is voor verschillende immuungemedieerde aandoeningen, waaronder plaque psoriasis. In de LATITUDE Atlas-studie werden 606 patiënten met matig tot ernstige plaque psoriasis behandeld met eenmaal daags zasocitinib 30 mg of deucravacitinib 6 mg.
Meer dan 35% van de patiënten in de zasocitinib-groep behaalde een PASI 100-respons, het primaire eindpunt van de studie. Daarmee lag het responspercentage ruim 2,5 keer hoger dan in de deucravacitinib-groep.
Ook voor de belangrijkste secundaire eindpunten bleek zasocitinib statistisch superieur. Zo werden hogere responspercentages gezien voor zowel PASI 90 als een sPGA-score van 0 na 16 weken. De resultaten sluiten aan bij eerdere studies, waarin eveneens snelle en robuuste effecten van zasocitinib werden gerapporteerd.
Het veiligheids- en verdraagbaarheidsprofiel van zasocitinib was in overeenstemming met eerdere studies. Er werden geen nieuwe veiligheidssignalen vastgesteld. De gedetailleerde resultaten van de LATITUDE Atlas-studie zullen op een later moment worden gepresenteerd op medische congressen.
Bron: