Op 10 november 2025 heeft deze uitzending live plaats gevonden. Uitzending gemist? U kunt de webcast binnenkort on demand bekijken wanneer het u uitkomt.
Laat hieronder uw e-mailadres achter zodat wij u kunnen informeren zodra de on demand webcast geaccrediteerd en beschikbaar is.
Hidradenitis suppurativa (HS) en psoriasis verschillen in prevalentie, diagnosegemak, ernst van symptomen en behandelopties.1,2 Toch hebben ze meer gemeen dan alleen het feit dat ze de huid aantasten.
Beide aandoeningen delen overlappende ontstekingsroutes en risicofactoren, zoals obesitas, roken en erfelijke aanleg. Hoewel de exacte relatie nog niet volledig is opgehelderd, tonen studies aan dat mensen met HS een verhoogd risico hebben op het ontwikkelen van psoriasis.3
Tijdens deze webcast delen experts hun ervaringen en expertise in een informele en authentieke setting. Ze gaan in op de rol van cytokines zoals IL-17, IL-23 en TNF-alfa, die centraal staan bij beide aandoeningen, en vertalen deze inzichten naar de dagelijkse praktijk. Casuïstiek uit eigen ervaring, waaronder PsO en HS, zorgt voor toepasbare, praktijkgerichte inzichten.
Sprekers
Dr. Ewout Baerveldt
Dermatoloog
IJsselland Ziekenhuis
Dr. Ellen Liberton
Dermatoloog
Elkerliek Ziekenhuis Helmond
Dr. Antoni Gostynski
Dermatoloog
Maastricht UMC+
Tom van 't Hek
Moderator
Accreditatie
Accreditatie is in aanvraag bij VSR en NVDV.
Totale duur
Deze nascholing duurt ± 90 minuten.
Voor wie?
Dermatologen en AIOS dermatologie.
Gratis te bekijken
Deze nascholing wordt u gratis aangeboden door MedNet.
Vragen?
Voor vragen over deze webcast uitzending kunt u terecht bij nascholing@springer.com
Deze nascholing wordt mede mogelijk gemaakt door:

NL-DA-2500047
Referenties:
- Richtlijn Hidradenitis Suppurativa, https://richtlijnendatabase.nl/richtlijn/hidradenitis_suppurativa_hs/startpagina_-_hidradenitis_suppurativa_hs.html juli 2025.
- Richtlijn Psoriasis, https://richtlijnendatabase.nl/richtlijn/psoriasis/startpagina_-_psoriasis2.html febr 2025.
- Pinter A, et al. Dermatology 2021; 237:759-768
-
Privacy Statement
In het kader van GDPR leeft Springer de wet- en regelgeving na zoals deze wordt gesteld door deze wet. Voor deze nascholing geldt dat het een samenwerking betreft tussen Springer en UCB Pharma B.V en dat zij elk hun eigen doel en middelen bepalen in de verwerking van persoonsgegevens. Springer en UCB Pharma B.V zijn daarmee afzonderlijk verwerkingsverantwoordelijken. De privacyvoorwaarden die van toepassing zijn vindt u hier: Springer Health+ en UCB Pharma B.V.